LifeStyle

Nie bądź renifer, biegaj z głową!

biegaj-z-glowa

Jeśli chęć biegania w każdych warunkach nie zastąpiła ci zdrowego rozsądku, nie musisz czytać tego tekstu. Wiesz doskonale, że bieganie przy temperaturze – 10 stopni Celsjusza, ostro zacinającym wietrze i sypiącym śniegu, to rozrywka dla reniferów. I nie daj się zwieźć podpowiadaczom na portalach społecznościowych, którzy zachęcają do biegania w takich warunkach. Najpewniej sami siedzą w domu pod kocem i popijają ciepłą herbatkę z prądem. Zamiast zmrożenia dróg oddechowych i przeziębienia, odwiedź siłownię i porzucaj piłką. Wyjdzie ci to tylko na zdrowie. Zawodowcy przy takich mrozach biegają tylko w ciepłych krajach.

 

O autorze

Daniel Kondraciuk

Bywam dziennikarzem, lektorem, prezenterem. Kiedyś stworzyłem program EKG w Radio Tok Fm i o dziwo ten program nadal tam działa. Pasjonuje mnie stand-up i metafizyka wystąpień publicznych. Rozmawiam z ludźmi, by poznać ich świat, a przy okazji siebie. Uprawiam bieganie, triathlon i tenis.

 • helena pfeiffer

  Zgadzam się w stu procentach, bieganie w tak niskich temperaturach nie ma już nic wspólnego z dbaniem o odporność … ale jeśli chodzi o plener to spacery są zawsze ok. pozdrawiam

 • daniel

  Spacer to miła rozrywka po niedzielnym obiedzie, my tu walczymy o życie Heleno, ale oczywiście masz rację 🙂

 • Matt

  A myślałem, że daniele to takie renifery! Dzisiaj jest -8 i doskonałe warunki śniegowe, stawom lżej, więc nie ma co szukać wymówek. Run Forest, run!

  • daniel

   To źle myślałeś, daniele trenują w hali, a renifery latają po lodzie i śniegu przy -8 🙂 póki mają zdrowe stawy 🙂