Podcast

Alfred Nakache — pływak z Auschwitz. Niezwykła historia wybitnego sportowca w RunForest Podcast Extra

Napisane przez Daniel Kondraciuk

Żabkarz, olimpijczyk, prekursor „motyla” i rekordzista świata w pływaniu. Dla jednych idol i bohater, dla drugich – osobnik, który „zażydza wodę we francuskich basenach”. Aresztowany wraz z żoną i córeczką przez gestapo, zostaje wywieziony do Auschwitz. Tam z miłości do wody pływa ukryty przed wzrokiem oprawców w basenie przeciwpożarowym, by zaraz potem w tym samym miejscu wykonywać pływackie sztuczki na rozkaz esesmanów.

Alfred Nakache – algierski Żyd, który dzięki wybitnemu pływackiemu talentowi podbija Paryż i zawodnik, któremu pływacka pasja pozwoli wrócić z piekła obozów i zwyciężyć ponownie! O jego tragicznym losie i sportowych wyczynach, sile przyjaźni i klubowej solidarności w kolejnym odcinku Runforest Podcast opowiedzą Andrzej Skorykow i Piotr Kieżun. W tę przejmującą podróż do przedwojennego Paryża, Tuluzy i okupowanej Polski zapraszamy w kolejną rocznicę powstańczych walk w getcie warszawskim. Bądźcie z nami! Muzyka: Emil Tochysky
Muzyka: Emil Toczyski facebook.com/em.tochysky

Aplikacja mobilna RF Podcast: https://itunes.apple.com/app/id1286856104

 

Słuchaj nas w SPOTIFY

O autorze

Daniel Kondraciuk

Dziennikarz, lektor, podcaster. Prowadzi programy, nagrywa jingle, reklamy, filmy. Pasjonuje go stand-up i metafizyka wystąpień publicznych. Rozmawia z ludźmi, by poznać ich świat, a przy okazji siebie. Uprawia bieganie, triathlon i tenis.