Sport

Mamuśce żaden kibol nie straszny! Nowa metoda Brazylijczyków na walkę z chuliganami

Napisane przez Samuel Szczygielski

Walka ze stadionowymi chuliganami toczy się od wielu lat niemal na całym świecie. Trwa ona nadal, bo mimo, że pomysłów na zakończenie stadionowej przestępczości było mnóstwo, to żaden z nich nie okazał się wystarczająco skuteczny. Zakazy stadionowe? Kilka lat za kratkami? Naprawdę wysokie kary pieniężne? Pfff…to wszystko nie straszne chuliganom.

Jednak wydaje się, że po latach usilnych starań, w odległej Brazylii, znaleziono rozwiązanie, które musi przynieść efekt! Co to takiego?
Zatrudnienie jako stadionowych stewardess…matek kiboli.
Strzał w dziesiątkę! Kto nie powstrzyma się przed niebezpiecznym czy po prostu chamskim zachowaniem przy własnej mamie???

Sport Club de Recife na pierwszym meczu z nową “armią” pracowników nie odnotował żadnego wykroczenia! Jak widać, kibole nie boją się policji, sądu, kar…ale mamusiek już tak.

O autorze

Samuel Szczygielski

Samuel Szczygielski - W futbolu kocha najbardziej emocje i nieprzewidywalność. Prywatnie kibicuje warszawskiej Legii, Realowi Madryt i Arsenalowi Londyn, ale stara się być obiektywny. Pisze to co widzi, a nie to, co chce widzieć.