Podcast

Szymon Gagatek i Sławomir Kuczko o zagrożonych imprezach pływackich i przyszłości żabki w STB #23

Napisane przez Daniel Kondraciuk

Światowe imprezy pływackie zagrożone. Co z przyszłością żabki w Polsce?
Dziennikarze Maciej Bonecki z Eurosportu i Szymon Gagatek z Megatiming o przyszłości światowego pływania i konsekwencjach związanych z odwoływaniem i przekładaniem kolejnych zawodów pływackich rangi światowej. Do rozmowy włączył się jeden z najlepszych w historii polskiego pływania żabkarzy, były Mistrz Europy na 200m stylem klasycznym, dziś trener pływania – Sławomir Kuczko. Usłyszał od prowadzących szereg pytań związanych z problemem braku postępów w stylu klasycznym wśród polskich zawodników. Czy takiej odpowiedzi spodziewali się Bonecki, Gagatek i Skorykow oraz nasi widzowie? Posłuchajcie sami.


Gośćmi w dzisiejszym odcinku Suchego Toru Broadcast byli Szymon Gagatek z Megatiming oraz Sławomir Kuczko – były Mistrz Europy na 200m stylem klasycznym. W pierwszej części prowadzący – Maciek Bonecki i Andrzej Skorykow, rozmawiają z Szymonem Gagatkiem o zagrożeniach związanych ze światowymi imprezami pływackimi. Czy Covid-19 popsuje plany sportowców? Wielu zawodników miało w planach zakończenie kariery po Olimpiadzie 2020. Co zrobią pływacy światowej klasy? Czy zdecydują się trenować rok dłużej? W drugiej części podcastu, Andrzej Skorykow gości w studiu Sławomira Kuczko. Co z żabką w Polsce? Czy ten styl pływacki już dawno “wyginął”? Co możemy zrobić, aby wyszkolić polskich żabkarzy? To wszystko w dzisiejszym odcinku Suchego Toru Broadcast.

O autorze

Daniel Kondraciuk

Dziennikarz, lektor, podcaster. Prowadzi programy, nagrywa jingle, reklamy, filmy. Pasjonuje go stand-up i metafizyka wystąpień publicznych. Rozmawia z ludźmi, by poznać ich świat, a przy okazji siebie. Uprawia bieganie, triathlon i tenis.