Podcast

Paweł Słomiński i Marek Makay- wybitni trenerzy mistrzów olimpijskich o kondycji polskiego sportu w RF Podcast #10

Napisane przez Daniel Kondraciuk

Nieodpowiednia motywacja, zaniedbany trening mentalny, przetrenowanie fizyczne, brak aklimatyzacji, oderwane od rzeczywistości wymagania. To najczęściej wymieniane przyczyny naszych niepowodzeń w Rio. Czy za przegraną należy winić zawodnika czy trenera? A może odpowiedzialny jest cały system finansowania i zarządzania sportem? Dlaczego Amerykanie po raz kolejny wygrywają klasyfikację medalową, a Polakom każde zwycięstwo przychodzi z wielkim trudem? Wracamy na Igrzyska, aby na ich podstawie przyjrzeć się powodom naszych porażek na imprezach najwyższej rangi i zastanowić czy istnieją realne szanse na zmiany.

Czy jesteśmy uprawieni, aby marzyć o większej ilości medali niż zdobywamy?

– P. Słomiński

Trenowaliśmy jak nigdy. Wynik osiągnęliśmy jak zawsze

– M. Makay

Oprócz merytorycznej dyskusji, mamy dla Was także trochę mniej poważnych anegdotek. Dowiecie się m.in. jak na podstawie kupy ocenić szanse na zwycięstwo, ile za możliwość trenowania na sali muszą każdorazowo płacić w Irlandii Mistrzowie Europy, czy Michaelowi Phelpsowi, aby  wygrywać i pobijać rekordy, potrzebne są okularki do pływania.

makay slominski kondraciuk skorykow
Ekipa w składzie: Andrzej Skorykow- guru pływania, Hubert Duklanowski- guru biegania i Daniel Kondraciuk dyskutuje, komentuje, doradza i odradza. Zaprasza wspaniałych gości, abyście czerpali jeszcze więcej przyjemności z uprawiania sportu.

Dziękujemy za gościnę ekipie restauracji Boston Port- https://www.facebook.com/bostonport.restauracja

Montaż podcastu i reżyseria dźwięku: Maja Prochowicz
Fotosy: Dorota Sędek
Realizacja na planie: Filip Szarliński
Muzyka w podkładzie: Maya Selektah

Pobierz aplikację mobilną RF Podcast w iTunes i słuchaj nas gdzie chcesz i jak chcesz.

aplikacja runforest.plKLIKNIJ I POBIERZ Z ITUNES →

O autorze

Daniel Kondraciuk

Dziennikarz, lektor, podcaster. Prowadzi programy, nagrywa jingle, reklamy, filmy. Pasjonuje go stand-up i metafizyka wystąpień publicznych. Rozmawia z ludźmi, by poznać ich świat, a przy okazji siebie. Uprawia bieganie, triathlon i tenis.