Sport Wywiady

Wywiad Sportowy: Włodzimierz Lubański – legenda Orłów Górskiego

Włodzimierz Lubański to jedna z największych legend polskiej piłki nożnej. Był on liderem wspaniałych “Orłów Górskiego”. Specjalnie dla runforest.pl Lubański opowiedział o swojej bogatej karierze. Zapraszamy!

DSC05464

Gdy słyszymy “Lubański” myślimy: legenda, wzór, autorytet. Były napastnik zapewniał polskiej piłce największe sukcesy. Z reprezentacją zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich, a ze swoim klubem – Górnikiem Zabrze – dotarł do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, czyli starszej wersji Champions League. To właśnie na jego cześć Polacy nazywali swoje dzieci “Włodzimierz”.

Oprócz niezwykłego talentu i  ciężkiej pracy, Włodzimierz Lubański wyróżnia się elegancją, klasą. To człowiek, którego należy podziwiać. Świadczy o tym fakt, że mimo zmęczenia zgodził się na wywiad dla runforest, choć było to już po północy.   
Przed Wami – Włodzimierz Lubański!

DSC05421

DSC05436

O autorze

Samuel Szczygielski

Samuel Szczygielski - W futbolu kocha najbardziej emocje i nieprzewidywalność. Prywatnie kibicuje warszawskiej Legii, Realowi Madryt i Arsenalowi Londyn, ale stara się być obiektywny. Pisze to co widzi, a nie to, co chce widzieć.